| Collection: | Entre Líneas |
| Composition: | 61% Polyester 20% Cotton 17% Acrylic 2% Linen |
| Broad: | 140 cm |
| Weight: | 620 g/m2 |
| Vertical Rapport: | 6.5 cm |
| Horizontal Rapport: | 5.7 cm |
| Drawings: |
|
| Martindale: | 25,000 cycles |
| Origin: | Imported |
| Uses: |
|
| Care: |
|
| Color fastness to rubbing: | 4 |
| Color fastness to light: | 6 |
| Pilling: | 4/5 |
| Others: | - |