| Collection: | Entre Líneas |
| Composition: | 85% Polyester 10% Recycled cotton 5% Recycled polyester |
| Broad: | 280 cm |
| Weight: | 395 g/m2 |
| Vertical Rapport: | - cm |
| Horizontal Rapport: | 18 cm |
| Drawings: |
|
| Martindale: | 30,000 cycles |
| Origin: | Imported |
| Uses: |
|
| Care: |
|
| Color fastness to rubbing: | 5 |
| Color fastness to light: | 5 |
| Pilling: | 5 |
| Others: | - |