| Collection: | Urbana |
| Composition: | 59% Linen 41% Cotton |
| Broad: | 137 cm |
| Vertical Rapport: | 68.3 cm |
| Horizontal Rapport: | 67.8 cm |
| Drawings: |
|
| Martindale: | 16,000 cycles |
| Origin: | Imported |
| Uses: |
|
| Care: |
|
| Color fastness to rubbing: | - |
| Color fastness to light: | - |
| Pilling: | - |
| Others: | - |